CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

2.09.Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły uroczyście powitali nowy rok szkolny 2019/2020

6.09.W naszej szkole rozbrzmiewało piękne czytanie, starsi i młodsi propagowali akcję Narodowego Czytania.

Absolwentki klasy VIIIa: Marcelina Dzika i Iga Grygieńcza zdobyły wyróżnienie  w konkursie literackim organizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”-
,,Ja za 20 lat”. Opiekę nad uczennicami sprawowała nauczycielka języka polskiego Iwona Skrzekut.

16.09. Klasa IIb obchodziła Dzień Kropki. Dzieci oglądały film o Vashti, który pozwolił zrozumieć im, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości.

22.09. Klasy VIa i VI b pojechały na biwak do Ośrodka Wypoczynkowego Resort Niegocin. Piękna pogoda pozwoliła na aktywny wypoczynek!

23.09. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji  w Giżycku. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

23-30.09. W całej Europie z inicjatywy komisji europejskiej odbywał się: Europejski Tydzień Sportu. Nasza szkoła przystąpiła do tego projektu kolejny raz.

24.09. Reprezentanci: Filip Wiśniewski, Oskar Budyta, Mikołaj Leszczyński, Daniel Radzewicz i Kacper Szynkiewicz zajęli III miejsce w mistrzostwach powiatu.

25.09. Na boisku przy SP 7 w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej.
Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn. Zawodnicy SP 2 Giżycko wygrali wszystkie mecze strzelając 13 goli, tracąc tylko 1 bramkę.

26.09.Odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Nasze uczennice - dziewczynki rocznik 2005-2006 zajęły III miejsce.

- na stadionie MOSIR Giżycko odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja chłopców naszej szkoły klas VI i młodsi zdobyła 1 miejsce.
Skład zespołu trenera Marka Radzewicza:
1. Kopko Mikołaj, 2. Radzewicz Daniel, 3. Przyłucki Kacper, 4. Oskar Budyta, 5. Wiśniewski Filip, 6. Świostek Michał, 7. Golonko Szymon, 8. Sadłos Hubert, 9. Zalewski Bartłomiej, 10.Szynkiewicz Kacper,
Rezerwa: Klapiński Filip, Łukaszewicz Marcel, Gorbacz Łukasz, Jankowski Eryk

- Odbyły się bezpłatne zajęcia " ZNAM ZABYTKI MOJEGO MIASTA"- WARSZTATY ZABYTKOWEJ ARCHITEKTURY MIASTA GIŻYCKO DLA JEGO NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW. W zajęciach wzięły udział trzy klasy: IB, IIA i III B.

 27.09.  Nasi reprezentanci: Jakub Rybak, Kacper Hajdukowski i Michal Fil zajęli II miejsce
 w zawodach koszykówki 3*3 .

. Również II miejsce zajęły dziewczęta z rocznika 2008: Malwina Szybiak, Julia Łukaszewicz, Nela Symonowicz, Wiktoria Widzińska.

28.09. Odbył się rajd rowerowy organizowany przez Szkolne Koło Rowerowe działające przy SP 2 w Giżycku. Trasa wiodła z Giżycka przez Piękną Górę, Wrony, Sterławki Małe, Szczybały Giżyckie i Wilkasy

30.09.  Świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

3.06. Na uroczystej gali Giżyckich Potyczek Matematycznych, Fizycznych i Chemicznych 20 finalistów naszej szkoły odebrało z rąk pana wiceburmistrza Romana Łożyńskiego oraz pana dyrektora Zespołu Miejskich Szkół Piotra Szulca dyplomy i upominki. Laureatami konkursów zostali:

Julia Pietrzak - matematyka
Mateusz Stopiński i Jerzy Pikciun - fizyka
Patryk Burblis i Mateusz Stopiński - chemia.

4.06.Klasy IIIa i IIIb wzięły udział w Targach Pracy i Kariery Aktywnie wkraczam na rynek pracownika w Zespole Szkół Zawodowych. Nasi gimnazjaliści zapoznali się z lokalnymi przedsiębiorcami i służbami mundurowych, otrzymali informacje dotyczące usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia udzielanych przez Publiczne Służby Zatrudnienia.

-Uczniowie klas: IVA i VA obejrzeli w GCK spektakl pt. "Charlie i fabryka czekolady". Organizatorem wyjscia była pani Iwona Skrzekut.

5.06. Uczniowie kl. IIIa i IIIc z naszej szkoły, wraz z nauczycielką wos-u Małgorzatą Kozłowską, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku.

6.06.  Klasa 1a wybrała się na wycieczkę do naszej Wieży Ciśnień wraz z przewodnikiem, którym jest jedna z mam. Na wieży dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i zapoznały się z historią okolic Giżycka.

-Uczniowie klas drugich i czwartych wzięli udział w zajęciach "Mali Strażnicy Energii" prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Orange. Dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać energię, jak się ją produkuje oraz które urządzenia zużywają jej najwięcej.

7.06. O 10.00 uczniowie naszej szkoły dołączyli do uczniów z całej Polski i wspólnie udowadniali dorosłym, że jak nie czytają jak czytają. Na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty, które propagowały wspólne czytanie. W tym roku każda klasa wybrała sobie książkę, którą głośno czytała. Było to m.in. Magiczne drzewo – A. Maleszki, Mały Książę – A.Saint-Exupéry'ego, Drzewo do samego nieba – M. Terlikowskiej.

9.06.  Klasa 1b wybrała się do SOSW w Giżycku na Warsztaty rękodzieła recyklingowego z cyklu zajęć artystycznych promujących wykorzystanie surowców wtórnych do prac rękodzielniczych realizowanych przy wsparciu ZUOK w Spytkowie.

-Uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Galerii Ceramiki Ogniem Malowane w Giżycku.

-Uczennice klasy III gimnazjum w ramach koła historycznego przygotowały dla najmłodszych podróż
 w przeszłość. Aleksandra Cichocka i Aleksandra Mieronowicz zaprosiły do Historycznej Zgaduli uczniów klas II. Ich zadaniem było zaciekawienie dzieci historią poprzez zabawę.

11.06. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w plenerze rysunkowo - malarskim organizowanym przez XV Brygadę Zmechanizowaną.  Reprezentanci (14 dziewcząt i jeden chłopak) z klas: 8a, 3a, 3c, 3d namalowali w plenerze przepiękne prace. Tematem była Twierdza Boyen i wojsko.

12.06.  W Giżyckim Centrum Kultury odbył się VI Powiatowy Dzień Talentu, w którym udział wzięła nasza uczennica Natalia Maśnik z klasy III c gimnazjum. Natalka pięknie zaśpiewała piosenkę Ałły Pugaczowej pt. " Milion purpurowych róż".

-Odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Plażowej Chłopców. Chłopcy wywalczyli VI miejsce.

 15.06. Ostatni w historii Bal Absolwentów Gimnazjum nr 2 w Giżycku i pierwszy Bal Absolwentów szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku

18.06. Apelu "Bezpieczne wakacje" przypomniał wszystkim uczestnikom zasady spędzania wolnego czasu nad wodą i na rowerze. Chętni uczniowie pochwalili się umiejętnościami jazdy na dwóch kółkach.

19.06.  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 podzielone zostało na dwie części. Najpierw pożegnali się ze szkołą absolwenci klas I, II, IV, V i VII.
Druga część uroczystości zgromadziła absolwentów klas VIII i III gimnazjalnych.  Pożegnaliśmy na niej Sztandar Historyczny Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego. Pani dyrektor Irena Wioletta Kwiatkowska symbolicznie zamknęła Księgę Uczniów Gimnazjum nr 2 w Giżycku.
Uczniom uroczyście wręczono świadectwa , a najlepsi  otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem  i nagrody książkowe.  Najlepszymi absolwentami zostali Joanna Dmowchowska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2  i Mateusz Stopiński – absolwent Gimnazjum nr 2. Nagrody  rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Giżycka otrzymali Iga Grygieńcza  z klasy VIII A i Julia Wojtkiewicz z klasy III C.


9.05.  Tego dnia odbyły się  Mistrzostwa Miasta i Powiatu w indywidualnych i drużynowych zawodach lekkoatletycznych 600 m
II miejsce Iga Grygiencza

III miejsce Zuzanna Gorbacz
Sztafeta 4x100
III miejsce- Zaniewska Paulina Zuzanna Gorbacz Jurgielewicz Mają Grygiencza Iga
Pchnięcie kulą
II miejsce Natalia Zalewska
Skok w dal
III miejsce Paulina Zaniewska

13-17.05.W tych dniach w bibliotece odbywał się Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa. Wzięły w nim udział uczennice klas czwartych i piątych. Oto wyniki:
1 miejsce - Kinga Bujniak kl.5a - nagroda książkowa

2 miejsce: Zuzia Pytel kl.4a, Zuzia Talipska kl.4a, Martyna Betlej kl.4a
3 miejsce - Wiktoria Wiszniewska kl.4a

19.05. Przekazaliśmy kolejny transport makulatury. Tym razem uzbieraliśmy 450 kg. Dziękujemy  wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas.

-Uczniowie klas I-II obejrzeli spektakl  "Śnieżka" w wykonaniu wspaniałych aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

20.05.Odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.
W kategorii chłopców zajęliśmy I miejsce.
Skład drużyny:Wojciechowski Hubert, Dmochowski Michał, Kamiński Maciej.

W kategorii dziewcząt zajęliśmy V miejsce. Skład drużyny: Górynowicz-Fundychely Aleksandra, Pietrzak Julia, Raćkoś Wiktoria.

-Uczniowie: Alan Barciszewski, Asia Dmochowska, Iga Grygieńcza, Patryk Burblis, Beata Czarnecka, Ania Ryńska, Mateusz Stopiński, Iza Tyszko i Krzysztof Akanowicz wzięli udział w Miejskim Konkursie Przedmiotowym z Chemii czyli w Giżyckich Potyczkach Chemicznych.

-Uczniowie z klas: VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym w GCK pt. "Respirator czyli życie na pełnym oddechu" . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych.

24.05.  Uczniowie kl.IIIb wraz z nauczycielką wos-u, panią Małgorzatą Kozłowską, wzięli udział
 w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku. Celem wycieczki było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy.

-Z okazji zbliżającego się Święta Matki klasa 1a przygotowała lekcję otwartą, a swoje mamy zaprosiła do wspólnego spędzania czasu – razem wykonali świeczki zapachowe.

25.05. W ramach akcji ,,Poczytajmy” w naszej szkole, w klasie I b przeprowadzone zostało spotkanie czytelnicze na podstawie książki ,,Rok z kocicą Izabelą” Ewy Nowak z serii ,,Czytam sobie”. Uczniowie poznali przygody tytułowej bohaterki i wykonali przepiękne prace, z których w sali 106 powstała wystawa.

-Odbyła się kolejna wycieczka rowerowa Szkolnego Koła Rowerowego ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trasa prowadziła przez Gajewo , Pieczarki , nad jezioro Dargin, Świdry i Antonowo. Rajd zakończył się meczem piłki nożnej na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3.
W rajdzie uczestniczyli: Magda Radzewicz, Daniel Radzewicz, Franek Kusz, Oskar Panaś, Adam Kurach, Radek Augustynowicz, Kamil Piekarczyk i Julek Gorbacz. Opiekunami byli: Marek Radzewicz i Jerzy Prokopowicz.

26.05. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zaprosili uczniów klasy Va na warsztaty rękodzieła recyklingowego.

27.05. W SP1 dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do miejskiego etapu Giżyckich Potyczek Chemicznych zostały zorganizowane warsztaty. Poprowadzili je pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

-Tego dnia klasa 1b obchodziła Dzień Matki. Dzieci z rodzicami wykonały plakaty pod hasłem "Kocham Cię, bo...".

 28.05. W  Szczytnie na hali sportowej im. Huberta Wagnera uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w historii zostali mistrzami województwa w piłce halowej. W finale grało 5 najlepszych zespołów.
Chłopcy wygrali wszystkie spotkania, tracąc w całym turnieju 1 bramkę a strzelając 7 bramek. Pokonaliśmy ośrodek PZPN w Olsztynie 2 :1 oraz 2 :0 SP Morąg, 1 :0 SP 2 Kętrzyn i 2 :0 szkołę sportową ze Szczytna.
Sklad:

1.Krystian Sadocha, 2. Kornel Typa, 3. Adam Kurach, 4.Hubert Wojciechowski, 5.Michał Dmochowski, 6.Alan Braciszewski, 7. Maciej Anulak

-Grupa ,,Parawan” wzięła udział w IX już Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych organizowanym przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji. Wystawiliśmy spektakl pod tytułem ,,W okowach nałogu” i zdobyliśmy wyróżnienie. W spektaklu wystąpili: Wiktoria Wiszniewska, Karina Todryk, Milena Pałuszyńska, Aleksandra Cichocka, Natalia Zalewska, Natalia Maśnik, Maria Żywica, Łukasz Poświatowski, Przemysław Szpilka.

-Na  Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych uczniowie z klasy IIa pod kierunkiem Pani Sylwii Melnik wystawili spektakl pod tytułem "Planety nadziei". Ich występ został nagrodzona II miejscem.

30.05. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu z okazji Dnia Godności Osób  Niepełnosprawnych. Marsz zakończył się festynem na Pasażu z mnóstwem zabaw i wspólnych atrakcji.

31.05.  Dzień Dziecka uczniowie wszystkich klas świętowali poza szkołą przy okazji poznając interesujące aspekty różnych zawodów. Były to wycieczki do ciekawych miejsc pracy, warsztaty kulinarne , rejsy statkiem.

2.04.Klasa 1b obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia wszyscy ubrali się na niebiesko na znak solidarności z cierpiącymi na autyzm.

2.04. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na program artystyczny „Katyń. Ocalić od zapomnienia” przygotowany przez Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia  i  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątnicy.

4.04.  W Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku odbyły się eliminacje miejskie powiatowego konkursu BRD ( Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego).
Nasi uczniowie : Nadia Łepkowska (IVa), Nadia Szmit ( IVb), Mikołaj Kopko ( IVb) oraz Szymon Golonko

( IVb) zajęli II miejsce.  

6.04.Wyruszyła  pierwsza wycieczka rowerowa tej wiosny zorganizowana przez Szkolne Koło rowerowe działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Giżycku.

10-12.04. Uczniowie klas III przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego

15-17.04. Odbył się pierwszy w historii SP2 w Giżycku Egzamin Ósmoklasisty

18-23.04. Długo wyczekiwana wiosenna przerwa świąteczna.

30.04. Uczciliśmy rocznicę Konstytucji 3 Maja uroczystym apelem, który przygotowali uczniowie klasy III gimnazjalnej i klasy V szkoły podstawowej pod opieką pani Iwony Skrzekut.