CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

 1. 09.

Uroczyście, choć trochę inaczej, bo w warunkach epidemicznych rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021.  

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły realizacji planów, wielu sukcesów, życzliwości a przede wszystkim dużo zdrowia.

W czasie apelu miało miejsce wystąpienie uczennicy kl.7a, która przypomniała kilka ważnych informacji na temat wybuchu II wojny światowej oraz porozumień sierpniowych.

4.09.

W naszej szkole rozbrzmiewało piękne czytanie. Starsi i młodsi propagowali akcję Narodowego Czytania. To już dziewiąta edycja tej akcji. W tym roku czytaliśmy dramat pt. „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Każda lekcja zaczynała się od przeczytania przez uczniów fragmentu Balladyny J. Słowackiego.

13.09.

Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktycznego BEZPIECZNIE W SZKOLE.

14.09.

Klasa 3b przystąpiła do kolejnej edycji projektu Dzień Dobrego Słowa.

Akcja polega na używaniu tylko dobrych i miłych słów oraz eliminowaniu tych, które sprawiają przykrość i obrażają. Uczniowie działania będą podejmować systematycznie 13-go dnia każdego miesiąca.

15.09.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Uczniowie klasy 3b wykonali portrety Pana Kropersa, który ma im przypominać o tym, że każdy z nich ma swoje mocne strony w różnych dziedzinach. Dzieci w świetlicy podczas zajęć plastycznych wykonały pracę pt." Kropkowe stworki". W akcji udział wzięli również uczniowie klasy 1a.

 17.09.

Obchodziliśmy 81 rocznicę agresji sowieckiej Rosji na Polskę. Poprzez krótką audycję przez radiowęzeł przypomnieliśmy tamte wydarzenia.

 25.09.

W dniach 23 – 30.09. 2020r obchodziliśmy EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.

Uczniowie klas 6-7 uczestniczyli w różnych formach aktywności fizycznej. Odbyły się marszobiegi terenowe, gry i zabawy rekreacyjne, sprawdziany motoryczne oraz mecze piłki nożnej. Klasy szóste doskonaliły jazdę na łyżwach. Dzieci w świetlicy wzięły udział w zajęciach plastycznych pt. "Sport to zdrowie". W piątek 25 września uczniowie przyszli do szkoły w sportowym ubraniu z wybranym przez siebie sportowym atrybutem. Ogłoszony został konkurs, dzięki któremu dzieci miały możliwość poznać sporty, których wcześniej nie znały. Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że najlepszą klasą jest klasa 2b, drugie miejsce zajęła klasa 3b, a miejsce III- klasa 4b.

25.09

Rozpoczęła się akcja „muzyczne piątki”. Polega ona na tym, że w każdy piątek społeczność szkolna będzie mogła spędzić długie przerwy przy dźwiękach muzyki – tym razem klasycznej.

30.09.

Uczniowie świętowali Klasowy Dzień Chłopaka.

4.02. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli 15.Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy opowiedzieli o ciekawej, ale niebezpiecznej pracy sapera.

5.02. Odbyło się spotkanie z rodzicami na temat uzależnień chemicznych i behawioralnych. Prelekcję prowadziła specjalista psychoterapii uzależnień z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnień z Giżycka pani Żanet Dulemba.

Klasa VIIa zaprosiła na godzinę wychowawczą doradcę zawodowego z Urzędu Pracy, który uświadomił młodzież na temat rynku pracy, lokalnych możliwości zatrudnienia oraz wyboru kariery zawodowej.

W czytelni szkolnej uczniowie klas II-VI mieli możliwość pochwalić się znajomością książki
Joanne K. Rowling - Harry Potter i Kamień Filozoficzny. W zmaganiach konkursowych wzięły udział 2-osobowe reprezentacje pięciu klas.

7.02. To był dzień przytulania i serdecznych uścisków.

10.02. Klasa I a uczestniczyła w bibliotece szkolnej w ważnym wydarzeniu jakim było "Pasowanie na czytelnika".

11.02.Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Konkurs dotyczący zasad bezpieczeństwa w Internecie cieszył się dużym zainteresowaniem.

14.02. Świętowaliśmy Dzień Zakochanych, a po szkolne krążyła poczta Walentynkowa roznoszona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

17.02. Uczniowie biorący udział w konkursie literackim z zakresu doradztwa zawodowego pt.” Mądrze planuję swoją przyszłość” otrzymali dyplomy z rąk pani dyrektor. Nagrodzeni to: Nikola Wachowska miejsce I, Nadia Narwojsz i Mikołaj Górski miejsce II, Dominika Kaczmarek miejsce III.

20.02. Klasy VI a i VI b miały przyjemność obejrzeć spektakl "W krainie fantasy".
Natomiast najmłodsi z klas I-III zobaczyli przedstawienie "Piotruś i Wilk".

21.02. Nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 3. Oliwia Kozakiewicz, Ksenia Petiuk oraz Mikołaj Górski zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na bardzo wysokim poziomie. Mikołaj zajął II miejsce, Oliwia została wyróżniona.

Tego dnia w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Poznaliśmy wiele ciekawostek językowych, mieliśmy też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat kultury języka, czyli umiejętności poprawnego i sprawnego mówienia i pisania.

25.02.Klasa Vb w ramach doradztwa zawodowego odwiedziła jednostkę wojskową przy ulicy Moniuszki w Giżycku . Celem wycieczki było spotkanie z muzykami i jednocześnie żołnierzami Wojska Polskiego.

27.02. Po pasowaniu na czytelnika uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Wyniki konkursu: 1 miejsce Hania Pali kl. Ib, 2 miejsce Bartosz Bujniak kl.I b, 3 miejsce Pola Balkiewicz kl.Ia

2.01. W akcję Góra Grosza włączyło się wielu uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zebraliśmy 274,07 zł.

9.01. Klasa II a w ramach doradztwa zawodowego była w PKO Banku Polskim. Uczniowie poznali historię pieniędzy i specyfikę pracy w banku.

Uczniowie klasy VIII a zakończyli realizację historycznych projektów edukacyjnych pod hasłem “Kalejdoskop XX wieku. Lata wojny - lata pokoju”.

10.01. Dwóch uczniów naszej szkoły z klasy o profilu piłkarskim zostało powołanych do reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego rocznik 2008.

13.01.Tego dnia nasi uczniowie otrzymali podziękowania oraz nagrody za udział w konkursie DZIECI PRZYJACIÓŁMI ZWIERZĄT.

Bartosz Zalewski z klasy III b został wyróżniony w międzyszkolnym konkursie "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". Dyplom wręczyła Pani Dyrektor.

14.01. Klasa II a w ramach doradztwa zawodowego wybrała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję porozmawiać z strażakami, zobaczyć
 i przymierzyć strój strażaka oraz obejrzeć sprzęt i pojazdy potrzebne w ich pracy.

15.01. Uczniowie świetlicy oraz kółka muzycznego odwiedzili w środę Dom Pomocy Społecznej. Wprowadzili pensjonariuszy w świąteczny nastrój prezentując najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki.

Klasa I A z wychowawczynią panią Anią Mrozińską wzięła udział w Miejskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Uczniowie kl.I a  wzięli udział w Miejskim konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową". I miejsce zajęła Ewa z kl.I a, wyróżnienie Marcin również z I a.

Nasza uczennica, Zosia Kupiec z klasy I b, zajęła I miejscew konkursie organizowanym przez Giżyckie Stowarzyszenie Brat KOT.

16.01. W Świetlicy Socjoterapeutycznej odbyło się spotkanie poświęcone prezentacji kalendarza profilaktycznego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej połączone z ogłoszeniem wyników konkursu na plakat profilaktyczny. Nasz uczennica, Nadia Łepkowska z klasy 5a otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

17.01. Ostatniego dnia nauki odbyła się Szkolna Choinka 2020 i wręczenie nagród najlepiej przebranym uczniom podczas Dnia Zwierzaka.

20-31.01. Ferie zimowe!

4.12. Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w mistrzostwach miasta w zawodach sportowych "Zabawa nie zna granic" organizowanych na hali MOSiR. Nasi reprezentanci rywalizowaliz uczniami innych szkół w różnych zabawach sportowych zajmującII miejsce w kategorii klas I i IV oraz IV miejsce wśród drugoklasistów i trzecioklasistów.

W klasie Ia gościli żołnierze z grupy rekonstrukcyjnej z Twierdzy Boyen.

5.12. Konkurs „Harry Potter i Komnata Tajemnic” został rozstrzygnięty . Punkty można było zdobyć przebierając się za bohaterów książki i odpowiadając na pytania. Oto wyniki:
1. Adam Jankowski z kl.3a
2. Julia Tak z kl.4a
3. Wiktoria Wiszniewska z kl.5a

6.12. W tym dniu Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły, a wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności.

8.12. Tego dnia odbył się powiatowy finał konkursu wokalnego "Śpiewadło 2019". Nasza uczennica, Oliwia Kozakiewicz stanęła na podium zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

“Dzieci przyjaciółmi zwierząt “ pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów IV A
z przedstawicielką Giżyckiego Stowarzyszenia BRAT KOT. Jest to stowarzyszenie, które powstało, by zaopiekować się bezdomnymi i bezbronnymi "braćmi mniejszymi".

11.12. W ramach przedświątecznej zbiórki „Rodakom na Kresach” udało nam się zebrać karton przyborów i pomocy szkolnych.

Uczniowie kl.III a i III b spotkali się z przedstawicielką Stowarzyszenia BRAT KOT. Dzieci podarowały karmę dla bezdomnych kotów.

12.12. Na uroczystej, sportowej gali w Olsztynie nasza szkoła otrzymała puchar za IV MIEJSCE we współzawodnictwie sportowym Warmińsko -Mazurskiego SZS Igrzysk młodzieży szkolnej w kategorii MIAST W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 oraz  w kategorii MOJE BOISKO ORLIK W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

Reprezentanci klas I-III biorący udział w szkolnym przeglądzie piosenki patriotycznej otrzymali dyplomy i nagrody.

16.12.Tego dnia klasa Ib odwiedziła Mazurski Bank Spółdzielczy w ramach doskonalenia zawodowego. Uczniowie zobaczyli jak wygląda bankomat od środka, jak są liczone pieniądze w specjalnym urządzeniu, odwiedzili prezesa banku, który odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące pracy w banku.

Klasa II A była na wycieczce w Mazurolandii w Wiosce Świętego Mikołaja.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pod okiem Elfa oraz zwiedziły Chatę Świętego Mikołaja.

Uczniowie klasy IIIa biorą udział w programie edukacji cyfrowej i medialnej "MegaMisja". Zakończyli poziom podstawowy dotyczący korzystania z informacji zamieszczonych
w internecie i poza nim.

17.12.W naszej szkole odbyły się rozgrywki szkolne klas I w "Zbijaka". Gra była bardzo wyrównana, ale wygrała klasa I a.

18.12.W Piszu odbył się półfinał mistrzostw województwa w piłce halowej chłopców 2007
i młodsi. Reprezentacja naszej Szkoły awansowała do finału wojewódzkiego zajmując II miejsce. Skład naszej reprezentacji:
Daniel Radzewicz, Hubert Sadłos, Mikołaj Kopko, Mikołaj Leszczyński, Kacper Przyłucki, Julian Gorbacz,  Filip Wiśniewski, Marcel Łukaszewicz, Bartłomiej Górynowicz-Fundichely, Oskar Budyta, Adam Kozłowski

Na  Kiermaszu Świątecznym  w naszej szkole można było kupić ręcznie wykonane dekoracje
i pyszne ciastka domowej roboty. Zebrane pieniądze zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego oraz Balu Karnawałowego.

Klasa III a i III b wzięły udział w rozgrywkach w zbijaka. Obie klasy zajęły I miejsce.

19.12. Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych z zakresu doradztwa zawodowego w klasach I – III: "Praca zawodowa moich bliskich" oraz w klasach IV – VI:  "Marzę o zawodzie... ". Pani Dyrektor wręczyła dyplomy laureatom konkursu szkolnego.

20.12. W ostatnim dniu nauki roku 2019 uroczyste „Dwójkowe kolędowanie” wprowadziło uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w magiczną atmosferę świąt.

23.12. Przerwa świąteczna.

6.11.Tego dnia odbyły się mistrzostwa powiatu giżyckiego w koszykówce chłopców rocznik 2007 i młodsi. Nasza drużyna zajęła w tych zawodach I miejsce. Graliśmy w składzie: Wiśniewski Filip, Leszczyński Mikołąj, Budyta Oskar, Radzewicz Daniel, Kozłowski Adam, Sadłos Hubert i Kopko Mikołaj.

Klasa IIIa ponownie gościła na zajęciach wychowania fizycznego profesjonalnego trenera zapasów z klubu Mazuria Giżycko, a tym samym tatę ucznia tej klasy, pana Huberta Jankowskiego.

7.11. Delegacja uczniów z klasy VIIIa: Dominika Kaczmarek, Kacper Hajdukowski, Michał Ilnicki oraz Jakub Rybak wzięli udział w debacie społecznej na temat "Bezpieczny uczeń- bezpieczna szkoła" w Giżyckim Centrum Kultury.

Tego dnia odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych na dystansie 600 m. Mistrzem
w klasach V-VI został Jan Organek, drugie miejsce zajął Marcin Paluch, a trzecie miejsce zajął Michał Szarko. W klasach VII-VIII mistrzem został Kajetan Żabionek, II miejsce zajął Kamil Al-Zaghir, natomiast na III pozycji uplasował się Gerard Ostap.

8.11. Uczciliśmy zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości uroczystym i wzruszającym apelem, który przygotowały klasy IVa i VI a pod czujnym okiem swoich wychowawczyń pani Ewy Słowikowskiej i Magdaleny Maksym.

W tym dniu w szkołach całej Polski o godzinie 11:11 w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. My również przyłączyliśmy się do tego wydarzenia.

Klasa Ib i IIIa   wzięły udział w akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie robili zdrowe kanapki
i poznawali różne śniadaniowe produkty. Natomiast na zajęciach klasy 1a gościł dietetyk, który zapoznał dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.

11.11. W tym dniu odbył się "Biało- Czerwony Bieg Niepodległości" z kolorami holi. Biegło 126 osób. Z naszej szkoły I miejsce zajęła Milena PałuszyńskaII miejsce zajęła Emilia Bernatowicz, III zdobyła Oliwia Kurek. W kategorii chłopców I miejsce zajął Wiktor Uściłowicz.

12.11.  Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwa Miasta i Powiatu
w Drużynowych Biegach Przełajowych. Indywidualnie I miejsce zajęła Szybiak Malwina.

13-14.11. W Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt i chłopców rocznika 2005-2006. Dziewczęta z klasy VII A i VIII A: Łukaszewicz Julia, Symonowicz Nela, Szybiak Malwina, Widzińska Wiktoria, Żuk Oliwia i Łychacz Zofia zajęły po emocjonujących meczach III miejsce. Natomiast chłopcy z klasy VIII A: Rybak Jakub, Melzer Jan, Dołubizno Jakub, Fil Michał, Hajdukowski Kacper, Golębiowski Daniel, Żabionek Kajetan zajęli II miejsce.

18.11. Klasa IVa i Vb wzięły udział w spotkaniu „Bądź bezpieczny na drodze”. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń drogowych i zawsze bezpiecznie poruszać się w ruchu pieszym.

W tym dniu uczniowie klas III wzięli udział w spektaklu ekologicznym w GCKu. Aktorzy przypomnieli dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko.

20.11. W Wilkasach odbył się XXI Powiatowy Turniej Pięknego Czytania.
Szkołę reprezentowali: Hubert Tarara, który zajął II miejsce, Marek Tarasewicz, i Mikołaj Górski.

Tego dnia odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcji Historycznej 147 Pułku Piechoty "Gwardia Twierdzy Boyen". Uczniowie klasy III a mieli możliwość zobaczyć umundurowanie żołnierzy
z czasów wojny oraz replikę karabinu typu Mauser. Nasi goście ciekawie przedstawili także wydarzenia z okresu I wojny światowej do czasu odzyskania niepodległości.

W Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole dominował kolor niebieski, w ten sposób uczniowie naszej szkoły uczcili  XXX rocznicę przyjęcia Konwencji ONZ o prawach dziecka.

21.11.  Uczniowie klasy IVa uczestniczyli w warsztatach ekologicznych “Włącz detektor plastiku ”ZUOK w Spytkowie. Uczyli się, jak odpowiedzialnie podejść do procesu recyklingu, którego wymagają tworzywa sztuczne.

22.11. W tym dniu mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 1 i wziąć udział w nagraniach 10. finału Tańca z gwiazdami w warszawskim studiu ATM.

25.11.Reprezentacja naszej szkoły chłopców 2007 i młodsi zdobyła 1 miejsce
w Mistrzostwach Powiatu w Futsalu. Wygraliśmy wszystkie spotkania bez straty gola.
W turnieju udział wzięło 8 drużyn.
Skład naszej reprezentacji : Daniel Radzewicz, Hubert Sadłos, Marcel Łukaszewicz, Kopko Mikołaj, Gorbacz Julian, Górynowicz-F. Bartłomiej, Oskar Budyta.

W Giżyckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Śpiewadła 2019. Zarówno solistka-Oliwia Kozakiewicz jak i nasz "eksportowy" zespół "Dwójeczki" zakwalifikowały się do finału powiatowego.

Tego dnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci zobaczyły jak wydmuchuje się bombki ze szkła, poznały też różne techniki dekoracji.

27.11.Uczniowie klasy IIIa mieli przyjemność uczestniczyć w III Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "Fabryka Dźwięków" organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku.

28.11.  W  tym dniu otrzymaliśmy podziękowania od PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY za organizację tegorocznej akcji NARODOWEGO CZYTANIA.

Grupa rekonstrukcyjna Zaciężna Chorągiew Rycerstwa APIS z Gniewu pod kierunkiem Jacentego Ordowskiego dała nam żywą lekcję historii pt. „Wojna obronna Polski 1939. Rzecz o Hubalu”. Uczniowie klas IV-VIII przenieśli się w czasy największego w dziejach ludzkości konfliktu – w czasy II wojny światowej.

29.11. 29-30 listopada uczniowie klas Va i Vb oraz klas VIa i VI b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez p. Małgorzatę Mikołajun i p.Nadzieję Kondak.

30.11. W tym dniu starsi i młodsi uczniowie przypomnieli sobie polskie tradycje Andrzejkowe.