CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

4.02. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli 15.Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy opowiedzieli o ciekawej, ale niebezpiecznej pracy sapera.

5.02. Odbyło się spotkanie z rodzicami na temat uzależnień chemicznych i behawioralnych. Prelekcję prowadziła specjalista psychoterapii uzależnień z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnień z Giżycka pani Żanet Dulemba.

Klasa VIIa zaprosiła na godzinę wychowawczą doradcę zawodowego z Urzędu Pracy, który uświadomił młodzież na temat rynku pracy, lokalnych możliwości zatrudnienia oraz wyboru kariery zawodowej.

W czytelni szkolnej uczniowie klas II-VI mieli możliwość pochwalić się znajomością książki
Joanne K. Rowling - Harry Potter i Kamień Filozoficzny. W zmaganiach konkursowych wzięły udział 2-osobowe reprezentacje pięciu klas.

7.02. To był dzień przytulania i serdecznych uścisków.

10.02. Klasa I a uczestniczyła w bibliotece szkolnej w ważnym wydarzeniu jakim było "Pasowanie na czytelnika".

11.02.Tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Konkurs dotyczący zasad bezpieczeństwa w Internecie cieszył się dużym zainteresowaniem.

14.02. Świętowaliśmy Dzień Zakochanych, a po szkolne krążyła poczta Walentynkowa roznoszona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

17.02. Uczniowie biorący udział w konkursie literackim z zakresu doradztwa zawodowego pt.” Mądrze planuję swoją przyszłość” otrzymali dyplomy z rąk pani dyrektor. Nagrodzeni to: Nikola Wachowska miejsce I, Nadia Narwojsz i Mikołaj Górski miejsce II, Dominika Kaczmarek miejsce III.

20.02. Klasy VI a i VI b miały przyjemność obejrzeć spektakl "W krainie fantasy".
Natomiast najmłodsi z klas I-III zobaczyli przedstawienie "Piotruś i Wilk".

21.02. Nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Piosenki Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 3. Oliwia Kozakiewicz, Ksenia Petiuk oraz Mikołaj Górski zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na bardzo wysokim poziomie. Mikołaj zajął II miejsce, Oliwia została wyróżniona.

Tego dnia w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Poznaliśmy wiele ciekawostek językowych, mieliśmy też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat kultury języka, czyli umiejętności poprawnego i sprawnego mówienia i pisania.

25.02.Klasa Vb w ramach doradztwa zawodowego odwiedziła jednostkę wojskową przy ulicy Moniuszki w Giżycku . Celem wycieczki było spotkanie z muzykami i jednocześnie żołnierzami Wojska Polskiego.

27.02. Po pasowaniu na czytelnika uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki, który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną.
Wyniki konkursu: 1 miejsce Hania Pali kl. Ib, 2 miejsce Bartosz Bujniak kl.I b, 3 miejsce Pola Balkiewicz kl.Ia

2.01. W akcję Góra Grosza włączyło się wielu uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zebraliśmy 274,07 zł.

9.01. Klasa II a w ramach doradztwa zawodowego była w PKO Banku Polskim. Uczniowie poznali historię pieniędzy i specyfikę pracy w banku.

Uczniowie klasy VIII a zakończyli realizację historycznych projektów edukacyjnych pod hasłem “Kalejdoskop XX wieku. Lata wojny - lata pokoju”.

10.01. Dwóch uczniów naszej szkoły z klasy o profilu piłkarskim zostało powołanych do reprezentacji województwa warmińsko-mazurskiego rocznik 2008.

13.01.Tego dnia nasi uczniowie otrzymali podziękowania oraz nagrody za udział w konkursie DZIECI PRZYJACIÓŁMI ZWIERZĄT.

Bartosz Zalewski z klasy III b został wyróżniony w międzyszkolnym konkursie "Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa". Dyplom wręczyła Pani Dyrektor.

14.01. Klasa II a w ramach doradztwa zawodowego wybrała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję porozmawiać z strażakami, zobaczyć
 i przymierzyć strój strażaka oraz obejrzeć sprzęt i pojazdy potrzebne w ich pracy.

15.01. Uczniowie świetlicy oraz kółka muzycznego odwiedzili w środę Dom Pomocy Społecznej. Wprowadzili pensjonariuszy w świąteczny nastrój prezentując najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki.

Klasa I A z wychowawczynią panią Anią Mrozińską wzięła udział w Miejskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

Uczniowie kl.I a  wzięli udział w Miejskim konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową". I miejsce zajęła Ewa z kl.I a, wyróżnienie Marcin również z I a.

Nasza uczennica, Zosia Kupiec z klasy I b, zajęła I miejscew konkursie organizowanym przez Giżyckie Stowarzyszenie Brat KOT.

16.01. W Świetlicy Socjoterapeutycznej odbyło się spotkanie poświęcone prezentacji kalendarza profilaktycznego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej połączone z ogłoszeniem wyników konkursu na plakat profilaktyczny. Nasz uczennica, Nadia Łepkowska z klasy 5a otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

17.01. Ostatniego dnia nauki odbyła się Szkolna Choinka 2020 i wręczenie nagród najlepiej przebranym uczniom podczas Dnia Zwierzaka.

20-31.01. Ferie zimowe!

4.12. Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w mistrzostwach miasta w zawodach sportowych "Zabawa nie zna granic" organizowanych na hali MOSiR. Nasi reprezentanci rywalizowaliz uczniami innych szkół w różnych zabawach sportowych zajmującII miejsce w kategorii klas I i IV oraz IV miejsce wśród drugoklasistów i trzecioklasistów.

W klasie Ia gościli żołnierze z grupy rekonstrukcyjnej z Twierdzy Boyen.

5.12. Konkurs „Harry Potter i Komnata Tajemnic” został rozstrzygnięty . Punkty można było zdobyć przebierając się za bohaterów książki i odpowiadając na pytania. Oto wyniki:
1. Adam Jankowski z kl.3a
2. Julia Tak z kl.4a
3. Wiktoria Wiszniewska z kl.5a

6.12. W tym dniu Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły, a wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności.

8.12. Tego dnia odbył się powiatowy finał konkursu wokalnego "Śpiewadło 2019". Nasza uczennica, Oliwia Kozakiewicz stanęła na podium zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

“Dzieci przyjaciółmi zwierząt “ pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów IV A
z przedstawicielką Giżyckiego Stowarzyszenia BRAT KOT. Jest to stowarzyszenie, które powstało, by zaopiekować się bezdomnymi i bezbronnymi "braćmi mniejszymi".

11.12. W ramach przedświątecznej zbiórki „Rodakom na Kresach” udało nam się zebrać karton przyborów i pomocy szkolnych.

Uczniowie kl.III a i III b spotkali się z przedstawicielką Stowarzyszenia BRAT KOT. Dzieci podarowały karmę dla bezdomnych kotów.

12.12. Na uroczystej, sportowej gali w Olsztynie nasza szkoła otrzymała puchar za IV MIEJSCE we współzawodnictwie sportowym Warmińsko -Mazurskiego SZS Igrzysk młodzieży szkolnej w kategorii MIAST W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 oraz  w kategorii MOJE BOISKO ORLIK W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

Reprezentanci klas I-III biorący udział w szkolnym przeglądzie piosenki patriotycznej otrzymali dyplomy i nagrody.

16.12.Tego dnia klasa Ib odwiedziła Mazurski Bank Spółdzielczy w ramach doskonalenia zawodowego. Uczniowie zobaczyli jak wygląda bankomat od środka, jak są liczone pieniądze w specjalnym urządzeniu, odwiedzili prezesa banku, który odpowiedział na wszystkie pytania dotyczące pracy w banku.

Klasa II A była na wycieczce w Mazurolandii w Wiosce Świętego Mikołaja.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pod okiem Elfa oraz zwiedziły Chatę Świętego Mikołaja.

Uczniowie klasy IIIa biorą udział w programie edukacji cyfrowej i medialnej "MegaMisja". Zakończyli poziom podstawowy dotyczący korzystania z informacji zamieszczonych
w internecie i poza nim.

17.12.W naszej szkole odbyły się rozgrywki szkolne klas I w "Zbijaka". Gra była bardzo wyrównana, ale wygrała klasa I a.

18.12.W Piszu odbył się półfinał mistrzostw województwa w piłce halowej chłopców 2007
i młodsi. Reprezentacja naszej Szkoły awansowała do finału wojewódzkiego zajmując II miejsce. Skład naszej reprezentacji:
Daniel Radzewicz, Hubert Sadłos, Mikołaj Kopko, Mikołaj Leszczyński, Kacper Przyłucki, Julian Gorbacz,  Filip Wiśniewski, Marcel Łukaszewicz, Bartłomiej Górynowicz-Fundichely, Oskar Budyta, Adam Kozłowski

Na  Kiermaszu Świątecznym  w naszej szkole można było kupić ręcznie wykonane dekoracje
i pyszne ciastka domowej roboty. Zebrane pieniądze zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego oraz Balu Karnawałowego.

Klasa III a i III b wzięły udział w rozgrywkach w zbijaka. Obie klasy zajęły I miejsce.

19.12. Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych z zakresu doradztwa zawodowego w klasach I – III: "Praca zawodowa moich bliskich" oraz w klasach IV – VI:  "Marzę o zawodzie... ". Pani Dyrektor wręczyła dyplomy laureatom konkursu szkolnego.

20.12. W ostatnim dniu nauki roku 2019 uroczyste „Dwójkowe kolędowanie” wprowadziło uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w magiczną atmosferę świąt.

23.12. Przerwa świąteczna.

6.11.Tego dnia odbyły się mistrzostwa powiatu giżyckiego w koszykówce chłopców rocznik 2007 i młodsi. Nasza drużyna zajęła w tych zawodach I miejsce. Graliśmy w składzie: Wiśniewski Filip, Leszczyński Mikołąj, Budyta Oskar, Radzewicz Daniel, Kozłowski Adam, Sadłos Hubert i Kopko Mikołaj.

Klasa IIIa ponownie gościła na zajęciach wychowania fizycznego profesjonalnego trenera zapasów z klubu Mazuria Giżycko, a tym samym tatę ucznia tej klasy, pana Huberta Jankowskiego.

7.11. Delegacja uczniów z klasy VIIIa: Dominika Kaczmarek, Kacper Hajdukowski, Michał Ilnicki oraz Jakub Rybak wzięli udział w debacie społecznej na temat "Bezpieczny uczeń- bezpieczna szkoła" w Giżyckim Centrum Kultury.

Tego dnia odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych na dystansie 600 m. Mistrzem
w klasach V-VI został Jan Organek, drugie miejsce zajął Marcin Paluch, a trzecie miejsce zajął Michał Szarko. W klasach VII-VIII mistrzem został Kajetan Żabionek, II miejsce zajął Kamil Al-Zaghir, natomiast na III pozycji uplasował się Gerard Ostap.

8.11. Uczciliśmy zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości uroczystym i wzruszającym apelem, który przygotowały klasy IVa i VI a pod czujnym okiem swoich wychowawczyń pani Ewy Słowikowskiej i Magdaleny Maksym.

W tym dniu w szkołach całej Polski o godzinie 11:11 w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. My również przyłączyliśmy się do tego wydarzenia.

Klasa Ib i IIIa   wzięły udział w akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie robili zdrowe kanapki
i poznawali różne śniadaniowe produkty. Natomiast na zajęciach klasy 1a gościł dietetyk, który zapoznał dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.

11.11. W tym dniu odbył się "Biało- Czerwony Bieg Niepodległości" z kolorami holi. Biegło 126 osób. Z naszej szkoły I miejsce zajęła Milena PałuszyńskaII miejsce zajęła Emilia Bernatowicz, III zdobyła Oliwia Kurek. W kategorii chłopców I miejsce zajął Wiktor Uściłowicz.

12.11.  Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwa Miasta i Powiatu
w Drużynowych Biegach Przełajowych. Indywidualnie I miejsce zajęła Szybiak Malwina.

13-14.11. W Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt i chłopców rocznika 2005-2006. Dziewczęta z klasy VII A i VIII A: Łukaszewicz Julia, Symonowicz Nela, Szybiak Malwina, Widzińska Wiktoria, Żuk Oliwia i Łychacz Zofia zajęły po emocjonujących meczach III miejsce. Natomiast chłopcy z klasy VIII A: Rybak Jakub, Melzer Jan, Dołubizno Jakub, Fil Michał, Hajdukowski Kacper, Golębiowski Daniel, Żabionek Kajetan zajęli II miejsce.

18.11. Klasa IVa i Vb wzięły udział w spotkaniu „Bądź bezpieczny na drodze”. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń drogowych i zawsze bezpiecznie poruszać się w ruchu pieszym.

W tym dniu uczniowie klas III wzięli udział w spektaklu ekologicznym w GCKu. Aktorzy przypomnieli dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko.

20.11. W Wilkasach odbył się XXI Powiatowy Turniej Pięknego Czytania.
Szkołę reprezentowali: Hubert Tarara, który zajął II miejsce, Marek Tarasewicz, i Mikołaj Górski.

Tego dnia odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcji Historycznej 147 Pułku Piechoty "Gwardia Twierdzy Boyen". Uczniowie klasy III a mieli możliwość zobaczyć umundurowanie żołnierzy
z czasów wojny oraz replikę karabinu typu Mauser. Nasi goście ciekawie przedstawili także wydarzenia z okresu I wojny światowej do czasu odzyskania niepodległości.

W Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole dominował kolor niebieski, w ten sposób uczniowie naszej szkoły uczcili  XXX rocznicę przyjęcia Konwencji ONZ o prawach dziecka.

21.11.  Uczniowie klasy IVa uczestniczyli w warsztatach ekologicznych “Włącz detektor plastiku ”ZUOK w Spytkowie. Uczyli się, jak odpowiedzialnie podejść do procesu recyklingu, którego wymagają tworzywa sztuczne.

22.11. W tym dniu mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 1 i wziąć udział w nagraniach 10. finału Tańca z gwiazdami w warszawskim studiu ATM.

25.11.Reprezentacja naszej szkoły chłopców 2007 i młodsi zdobyła 1 miejsce
w Mistrzostwach Powiatu w Futsalu. Wygraliśmy wszystkie spotkania bez straty gola.
W turnieju udział wzięło 8 drużyn.
Skład naszej reprezentacji : Daniel Radzewicz, Hubert Sadłos, Marcel Łukaszewicz, Kopko Mikołaj, Gorbacz Julian, Górynowicz-F. Bartłomiej, Oskar Budyta.

W Giżyckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Śpiewadła 2019. Zarówno solistka-Oliwia Kozakiewicz jak i nasz "eksportowy" zespół "Dwójeczki" zakwalifikowały się do finału powiatowego.

Tego dnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci zobaczyły jak wydmuchuje się bombki ze szkła, poznały też różne techniki dekoracji.

27.11.Uczniowie klasy IIIa mieli przyjemność uczestniczyć w III Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "Fabryka Dźwięków" organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku.

28.11.  W  tym dniu otrzymaliśmy podziękowania od PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY za organizację tegorocznej akcji NARODOWEGO CZYTANIA.

Grupa rekonstrukcyjna Zaciężna Chorągiew Rycerstwa APIS z Gniewu pod kierunkiem Jacentego Ordowskiego dała nam żywą lekcję historii pt. „Wojna obronna Polski 1939. Rzecz o Hubalu”. Uczniowie klas IV-VIII przenieśli się w czasy największego w dziejach ludzkości konfliktu – w czasy II wojny światowej.

29.11. 29-30 listopada uczniowie klas Va i Vb oraz klas VIa i VI b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez p. Małgorzatę Mikołajun i p.Nadzieję Kondak.

30.11. W tym dniu starsi i młodsi uczniowie przypomnieli sobie polskie tradycje Andrzejkowe.

 

3.10.Uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach REKO-EKO „ Włącz detektor plastiku”
 w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

4.10.W naszej szkole obchodzimy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W  czasie przerw międzylekcyjnych oraz na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Do egzaminów przystąpili uczniowie klas III – VIII.

Uczennice naszej szkoły Dominika Kaczmarek, Nadia Narwojsz oraz Zofia Szudra-Roszko wzięły udział w konkursie ortograficznym GŻEGŻÓŁKA organizowanym przez GOKiR
w Wilkasach. Opiekunem grupy była Pani Jolanta Dulko.

Klasy 2b i 6a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach mobilnego planetarium. Podczas pobytu w niezwykłej kopule dzieci wybrały się w kosmiczną podróż.

Tego samego dnia dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się z wizytą do strażaków z PSP Giżycko.

11.10. Klasa 7a spędziła ten dzień w Białymstoku w Teatrze Lalek na sztuce Dzikie serce oraz zwiedzając Palac Branickich i poznając tajniki Muzeum Historii Farmacji.

Uczniowie klas V - VIII mogli uczestniczyć w prawyborach do sejmu organizowanych w naszej szkole. W skład Komisji Wyborczej weszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
 i uczennice kl.8a.

14.10. Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej uroczystym apelem. Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

14-18.10.  W naszej świetlicy trwał tydzień pod hasłem: " W krainie braci Grimm". Uczniowie czytali swoje lubione baśnie oraz omawiali postacie w nich występujące.  
W tych dniach trwał też Tydzień Złotych Myśli.

22.10. 21 uczniów klas 4-8 zmagało się z zadaniami matematycznymi Ogólnopolskiego Konkursu MULTITEST.  

23.10. Gościliśmy na zajęciach profesjonalnego trenera zapasów z klubu Mazuria Giżycko.
Klasa VIII a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez nauczycieli ZSKŚiA w Giżycku. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w reklamie, decoupage
 i budownictwie.

24.10.W  sali gimnastycznej SP4 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Nasza drużyna 9:3 pokonała SP 7 oraz 6:3 drużynę SP 3 i zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego.

 25.10.  Zostaliśmy Wicemistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Nidzicy.
W kategorii 2007 i młodsi startowało 25 zespołów. Nasi chłopcy zapisali się w nowej historii SP2 Giżycko zdobywając po bardzo emocjonującej walce 2 miejsce.

28.10. Odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Nasze uczennice: Maria Wołodko zajęła IV miejsce, a Amelia Życzewska zajęła V miejsce.

Uczniowie klasy IIIa gościli panią dietetyk Agnieszkę Żukowską, która przeprowadziła warsztaty na temat cukru.

29.10.W ramach projektu Mamo, tato żyjmy zdrowo i bezpiecznie odbyły się warsztaty
 z I pomocy przedmedycznej,  najpierw dla najmłodszych uczniów z kl.1 a i 1 b, potem dla rodziców uczniów.

30.10.Uczniowie z kl.1 a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w jednej z restauracji giżyckich z celem charytatywnym dla chorej na nowotwór Michaliny.

31.10.  Warsztaty kulinarno-dietetyczne z celem charytatywnym dla Michalinki chorej na glejaka mózgu odbyły się w klasie 1b. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie.