CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

MAJ 2019

9.05.  Tego dnia odbyły się  Mistrzostwa Miasta i Powiatu w indywidualnych i drużynowych zawodach lekkoatletycznych 600 m
II miejsce Iga Grygiencza

III miejsce Zuzanna Gorbacz
Sztafeta 4x100
III miejsce- Zaniewska Paulina Zuzanna Gorbacz Jurgielewicz Mają Grygiencza Iga
Pchnięcie kulą
II miejsce Natalia Zalewska
Skok w dal
III miejsce Paulina Zaniewska

13-17.05.W tych dniach w bibliotece odbywał się Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa. Wzięły w nim udział uczennice klas czwartych i piątych. Oto wyniki:
1 miejsce - Kinga Bujniak kl.5a - nagroda książkowa

2 miejsce: Zuzia Pytel kl.4a, Zuzia Talipska kl.4a, Martyna Betlej kl.4a
3 miejsce - Wiktoria Wiszniewska kl.4a

19.05. Przekazaliśmy kolejny transport makulatury. Tym razem uzbieraliśmy 450 kg. Dziękujemy  wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas.

-Uczniowie klas I-II obejrzeli spektakl  "Śnieżka" w wykonaniu wspaniałych aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

20.05.Odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców.
W kategorii chłopców zajęliśmy I miejsce.
Skład drużyny:Wojciechowski Hubert, Dmochowski Michał, Kamiński Maciej.

W kategorii dziewcząt zajęliśmy V miejsce. Skład drużyny: Górynowicz-Fundychely Aleksandra, Pietrzak Julia, Raćkoś Wiktoria.

-Uczniowie: Alan Barciszewski, Asia Dmochowska, Iga Grygieńcza, Patryk Burblis, Beata Czarnecka, Ania Ryńska, Mateusz Stopiński, Iza Tyszko i Krzysztof Akanowicz wzięli udział w Miejskim Konkursie Przedmiotowym z Chemii czyli w Giżyckich Potyczkach Chemicznych.

-Uczniowie z klas: VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym w GCK pt. "Respirator czyli życie na pełnym oddechu" . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych.

24.05.  Uczniowie kl.IIIb wraz z nauczycielką wos-u, panią Małgorzatą Kozłowską, wzięli udział
 w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku. Celem wycieczki było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy.

-Z okazji zbliżającego się Święta Matki klasa 1a przygotowała lekcję otwartą, a swoje mamy zaprosiła do wspólnego spędzania czasu – razem wykonali świeczki zapachowe.

25.05. W ramach akcji ,,Poczytajmy” w naszej szkole, w klasie I b przeprowadzone zostało spotkanie czytelnicze na podstawie książki ,,Rok z kocicą Izabelą” Ewy Nowak z serii ,,Czytam sobie”. Uczniowie poznali przygody tytułowej bohaterki i wykonali przepiękne prace, z których w sali 106 powstała wystawa.

-Odbyła się kolejna wycieczka rowerowa Szkolnego Koła Rowerowego ze Szkoły Podstawowej nr 2. Trasa prowadziła przez Gajewo , Pieczarki , nad jezioro Dargin, Świdry i Antonowo. Rajd zakończył się meczem piłki nożnej na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3.
W rajdzie uczestniczyli: Magda Radzewicz, Daniel Radzewicz, Franek Kusz, Oskar Panaś, Adam Kurach, Radek Augustynowicz, Kamil Piekarczyk i Julek Gorbacz. Opiekunami byli: Marek Radzewicz i Jerzy Prokopowicz.

26.05. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zaprosili uczniów klasy Va na warsztaty rękodzieła recyklingowego.

27.05. W SP1 dla uczniów, którzy zakwalifikowali się do miejskiego etapu Giżyckich Potyczek Chemicznych zostały zorganizowane warsztaty. Poprowadzili je pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

-Tego dnia klasa 1b obchodziła Dzień Matki. Dzieci z rodzicami wykonały plakaty pod hasłem "Kocham Cię, bo...".

 28.05. W  Szczytnie na hali sportowej im. Huberta Wagnera uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w historii zostali mistrzami województwa w piłce halowej. W finale grało 5 najlepszych zespołów.
Chłopcy wygrali wszystkie spotkania, tracąc w całym turnieju 1 bramkę a strzelając 7 bramek. Pokonaliśmy ośrodek PZPN w Olsztynie 2 :1 oraz 2 :0 SP Morąg, 1 :0 SP 2 Kętrzyn i 2 :0 szkołę sportową ze Szczytna.
Sklad:

1.Krystian Sadocha, 2. Kornel Typa, 3. Adam Kurach, 4.Hubert Wojciechowski, 5.Michał Dmochowski, 6.Alan Braciszewski, 7. Maciej Anulak

-Grupa ,,Parawan” wzięła udział w IX już Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych organizowanym przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji. Wystawiliśmy spektakl pod tytułem ,,W okowach nałogu” i zdobyliśmy wyróżnienie. W spektaklu wystąpili: Wiktoria Wiszniewska, Karina Todryk, Milena Pałuszyńska, Aleksandra Cichocka, Natalia Zalewska, Natalia Maśnik, Maria Żywica, Łukasz Poświatowski, Przemysław Szpilka.

-Na  Powiatowym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych uczniowie z klasy IIa pod kierunkiem Pani Sylwii Melnik wystawili spektakl pod tytułem "Planety nadziei". Ich występ został nagrodzona II miejscem.

30.05. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu z okazji Dnia Godności Osób  Niepełnosprawnych. Marsz zakończył się festynem na Pasażu z mnóstwem zabaw i wspólnych atrakcji.

31.05.  Dzień Dziecka uczniowie wszystkich klas świętowali poza szkołą przy okazji poznając interesujące aspekty różnych zawodów. Były to wycieczki do ciekawych miejsc pracy, warsztaty kulinarne , rejsy statkiem.