CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

CZERWIEC 2019

3.06. Na uroczystej gali Giżyckich Potyczek Matematycznych, Fizycznych i Chemicznych 20 finalistów naszej szkoły odebrało z rąk pana wiceburmistrza Romana Łożyńskiego oraz pana dyrektora Zespołu Miejskich Szkół Piotra Szulca dyplomy i upominki. Laureatami konkursów zostali:

Julia Pietrzak - matematyka
Mateusz Stopiński i Jerzy Pikciun - fizyka
Patryk Burblis i Mateusz Stopiński - chemia.

4.06.Klasy IIIa i IIIb wzięły udział w Targach Pracy i Kariery Aktywnie wkraczam na rynek pracownika w Zespole Szkół Zawodowych. Nasi gimnazjaliści zapoznali się z lokalnymi przedsiębiorcami i służbami mundurowych, otrzymali informacje dotyczące usług i instrumentów rynku pracy oraz innych form wsparcia udzielanych przez Publiczne Służby Zatrudnienia.

-Uczniowie klas: IVA i VA obejrzeli w GCK spektakl pt. "Charlie i fabryka czekolady". Organizatorem wyjscia była pani Iwona Skrzekut.

5.06. Uczniowie kl. IIIa i IIIc z naszej szkoły, wraz z nauczycielką wos-u Małgorzatą Kozłowską, wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku.

6.06.  Klasa 1a wybrała się na wycieczkę do naszej Wieży Ciśnień wraz z przewodnikiem, którym jest jedna z mam. Na wieży dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i zapoznały się z historią okolic Giżycka.

-Uczniowie klas drugich i czwartych wzięli udział w zajęciach "Mali Strażnicy Energii" prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji Orange. Dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać energię, jak się ją produkuje oraz które urządzenia zużywają jej najwięcej.

7.06. O 10.00 uczniowie naszej szkoły dołączyli do uczniów z całej Polski i wspólnie udowadniali dorosłym, że jak nie czytają jak czytają. Na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty, które propagowały wspólne czytanie. W tym roku każda klasa wybrała sobie książkę, którą głośno czytała. Było to m.in. Magiczne drzewo – A. Maleszki, Mały Książę – A.Saint-Exupéry'ego, Drzewo do samego nieba – M. Terlikowskiej.

9.06.  Klasa 1b wybrała się do SOSW w Giżycku na Warsztaty rękodzieła recyklingowego z cyklu zajęć artystycznych promujących wykorzystanie surowców wtórnych do prac rękodzielniczych realizowanych przy wsparciu ZUOK w Spytkowie.

-Uczniowie klasy II b wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Galerii Ceramiki Ogniem Malowane w Giżycku.

-Uczennice klasy III gimnazjum w ramach koła historycznego przygotowały dla najmłodszych podróż
 w przeszłość. Aleksandra Cichocka i Aleksandra Mieronowicz zaprosiły do Historycznej Zgaduli uczniów klas II. Ich zadaniem było zaciekawienie dzieci historią poprzez zabawę.

11.06. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w plenerze rysunkowo - malarskim organizowanym przez XV Brygadę Zmechanizowaną.  Reprezentanci (14 dziewcząt i jeden chłopak) z klas: 8a, 3a, 3c, 3d namalowali w plenerze przepiękne prace. Tematem była Twierdza Boyen i wojsko.

12.06.  W Giżyckim Centrum Kultury odbył się VI Powiatowy Dzień Talentu, w którym udział wzięła nasza uczennica Natalia Maśnik z klasy III c gimnazjum. Natalka pięknie zaśpiewała piosenkę Ałły Pugaczowej pt. " Milion purpurowych róż".

-Odbyły się Mistrzostwa Województwa w Piłce Plażowej Chłopców. Chłopcy wywalczyli VI miejsce.

 15.06. Ostatni w historii Bal Absolwentów Gimnazjum nr 2 w Giżycku i pierwszy Bal Absolwentów szkoły Podstawowej nr 2 w Giżycku

18.06. Apelu "Bezpieczne wakacje" przypomniał wszystkim uczestnikom zasady spędzania wolnego czasu nad wodą i na rowerze. Chętni uczniowie pochwalili się umiejętnościami jazdy na dwóch kółkach.

19.06.  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 podzielone zostało na dwie części. Najpierw pożegnali się ze szkołą absolwenci klas I, II, IV, V i VII.
Druga część uroczystości zgromadziła absolwentów klas VIII i III gimnazjalnych.  Pożegnaliśmy na niej Sztandar Historyczny Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego. Pani dyrektor Irena Wioletta Kwiatkowska symbolicznie zamknęła Księgę Uczniów Gimnazjum nr 2 w Giżycku.
Uczniom uroczyście wręczono świadectwa , a najlepsi  otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem  i nagrody książkowe.  Najlepszymi absolwentami zostali Joanna Dmowchowska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2  i Mateusz Stopiński – absolwent Gimnazjum nr 2. Nagrody  rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Giżycka otrzymali Iga Grygieńcza  z klasy VIII A i Julia Wojtkiewicz z klasy III C.