CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

Pażdziernik 2019

3.10.Uczniowie klasy Va uczestniczyli w warsztatach REKO-EKO „ Włącz detektor plastiku”
 w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.

4.10.W naszej szkole obchodzimy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W  czasie przerw międzylekcyjnych oraz na lekcjach matematyki zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Do egzaminów przystąpili uczniowie klas III – VIII.

Uczennice naszej szkoły Dominika Kaczmarek, Nadia Narwojsz oraz Zofia Szudra-Roszko wzięły udział w konkursie ortograficznym GŻEGŻÓŁKA organizowanym przez GOKiR
w Wilkasach. Opiekunem grupy była Pani Jolanta Dulko.

Klasy 2b i 6a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach mobilnego planetarium. Podczas pobytu w niezwykłej kopule dzieci wybrały się w kosmiczną podróż.

Tego samego dnia dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się z wizytą do strażaków z PSP Giżycko.

11.10. Klasa 7a spędziła ten dzień w Białymstoku w Teatrze Lalek na sztuce Dzikie serce oraz zwiedzając Palac Branickich i poznając tajniki Muzeum Historii Farmacji.

Uczniowie klas V - VIII mogli uczestniczyć w prawyborach do sejmu organizowanych w naszej szkole. W skład Komisji Wyborczej weszli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
 i uczennice kl.8a.

14.10. Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej uroczystym apelem. Tego dnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

14-18.10.  W naszej świetlicy trwał tydzień pod hasłem: " W krainie braci Grimm". Uczniowie czytali swoje lubione baśnie oraz omawiali postacie w nich występujące.  
W tych dniach trwał też Tydzień Złotych Myśli.

22.10. 21 uczniów klas 4-8 zmagało się z zadaniami matematycznymi Ogólnopolskiego Konkursu MULTITEST.  

23.10. Gościliśmy na zajęciach profesjonalnego trenera zapasów z klubu Mazuria Giżycko.
Klasa VIII a uczestniczyła w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez nauczycieli ZSKŚiA w Giżycku. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w reklamie, decoupage
 i budownictwie.

24.10.W  sali gimnastycznej SP4 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. Nasza drużyna 9:3 pokonała SP 7 oraz 6:3 drużynę SP 3 i zakwalifikowała się do półfinału wojewódzkiego.

 25.10.  Zostaliśmy Wicemistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Nidzicy.
W kategorii 2007 i młodsi startowało 25 zespołów. Nasi chłopcy zapisali się w nowej historii SP2 Giżycko zdobywając po bardzo emocjonującej walce 2 miejsce.

28.10. Odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Nasze uczennice: Maria Wołodko zajęła IV miejsce, a Amelia Życzewska zajęła V miejsce.

Uczniowie klasy IIIa gościli panią dietetyk Agnieszkę Żukowską, która przeprowadziła warsztaty na temat cukru.

29.10.W ramach projektu Mamo, tato żyjmy zdrowo i bezpiecznie odbyły się warsztaty
 z I pomocy przedmedycznej,  najpierw dla najmłodszych uczniów z kl.1 a i 1 b, potem dla rodziców uczniów.

30.10.Uczniowie z kl.1 a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w jednej z restauracji giżyckich z celem charytatywnym dla chorej na nowotwór Michaliny.

31.10.  Warsztaty kulinarno-dietetyczne z celem charytatywnym dla Michalinki chorej na glejaka mózgu odbyły się w klasie 1b. Tematem spotkania było zdrowe odżywianie.