CO ??? GDZIE ??? KIEDY ???

Listopad 2019

6.11.Tego dnia odbyły się mistrzostwa powiatu giżyckiego w koszykówce chłopców rocznik 2007 i młodsi. Nasza drużyna zajęła w tych zawodach I miejsce. Graliśmy w składzie: Wiśniewski Filip, Leszczyński Mikołąj, Budyta Oskar, Radzewicz Daniel, Kozłowski Adam, Sadłos Hubert i Kopko Mikołaj.

Klasa IIIa ponownie gościła na zajęciach wychowania fizycznego profesjonalnego trenera zapasów z klubu Mazuria Giżycko, a tym samym tatę ucznia tej klasy, pana Huberta Jankowskiego.

7.11. Delegacja uczniów z klasy VIIIa: Dominika Kaczmarek, Kacper Hajdukowski, Michał Ilnicki oraz Jakub Rybak wzięli udział w debacie społecznej na temat "Bezpieczny uczeń- bezpieczna szkoła" w Giżyckim Centrum Kultury.

Tego dnia odbyły się szkolne zawody w biegach przełajowych na dystansie 600 m. Mistrzem
w klasach V-VI został Jan Organek, drugie miejsce zajął Marcin Paluch, a trzecie miejsce zajął Michał Szarko. W klasach VII-VIII mistrzem został Kajetan Żabionek, II miejsce zajął Kamil Al-Zaghir, natomiast na III pozycji uplasował się Gerard Ostap.

8.11. Uczciliśmy zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości uroczystym i wzruszającym apelem, który przygotowały klasy IVa i VI a pod czujnym okiem swoich wychowawczyń pani Ewy Słowikowskiej i Magdaleny Maksym.

W tym dniu w szkołach całej Polski o godzinie 11:11 w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU uczniowie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. My również przyłączyliśmy się do tego wydarzenia.

Klasa Ib i IIIa   wzięły udział w akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie robili zdrowe kanapki
i poznawali różne śniadaniowe produkty. Natomiast na zajęciach klasy 1a gościł dietetyk, który zapoznał dzieci z zasadami zdrowego odżywiania.

11.11. W tym dniu odbył się "Biało- Czerwony Bieg Niepodległości" z kolorami holi. Biegło 126 osób. Z naszej szkoły I miejsce zajęła Milena PałuszyńskaII miejsce zajęła Emilia Bernatowicz, III zdobyła Oliwia Kurek. W kategorii chłopców I miejsce zajął Wiktor Uściłowicz.

12.11.  Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwa Miasta i Powiatu
w Drużynowych Biegach Przełajowych. Indywidualnie I miejsce zajęła Szybiak Malwina.

13-14.11. W Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt i chłopców rocznika 2005-2006. Dziewczęta z klasy VII A i VIII A: Łukaszewicz Julia, Symonowicz Nela, Szybiak Malwina, Widzińska Wiktoria, Żuk Oliwia i Łychacz Zofia zajęły po emocjonujących meczach III miejsce. Natomiast chłopcy z klasy VIII A: Rybak Jakub, Melzer Jan, Dołubizno Jakub, Fil Michał, Hajdukowski Kacper, Golębiowski Daniel, Żabionek Kajetan zajęli II miejsce.

18.11. Klasa IVa i Vb wzięły udział w spotkaniu „Bądź bezpieczny na drodze”. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń drogowych i zawsze bezpiecznie poruszać się w ruchu pieszym.

W tym dniu uczniowie klas III wzięli udział w spektaklu ekologicznym w GCKu. Aktorzy przypomnieli dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko.

20.11. W Wilkasach odbył się XXI Powiatowy Turniej Pięknego Czytania.
Szkołę reprezentowali: Hubert Tarara, który zajął II miejsce, Marek Tarasewicz, i Mikołaj Górski.

Tego dnia odwiedziła nas Grupa Rekonstrukcji Historycznej 147 Pułku Piechoty "Gwardia Twierdzy Boyen". Uczniowie klasy III a mieli możliwość zobaczyć umundurowanie żołnierzy
z czasów wojny oraz replikę karabinu typu Mauser. Nasi goście ciekawie przedstawili także wydarzenia z okresu I wojny światowej do czasu odzyskania niepodległości.

W Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w naszej szkole dominował kolor niebieski, w ten sposób uczniowie naszej szkoły uczcili  XXX rocznicę przyjęcia Konwencji ONZ o prawach dziecka.

21.11.  Uczniowie klasy IVa uczestniczyli w warsztatach ekologicznych “Włącz detektor plastiku ”ZUOK w Spytkowie. Uczyli się, jak odpowiedzialnie podejść do procesu recyklingu, którego wymagają tworzywa sztuczne.

22.11. W tym dniu mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia Szkoły Podstawowej nr 1 i wziąć udział w nagraniach 10. finału Tańca z gwiazdami w warszawskim studiu ATM.

25.11.Reprezentacja naszej szkoły chłopców 2007 i młodsi zdobyła 1 miejsce
w Mistrzostwach Powiatu w Futsalu. Wygraliśmy wszystkie spotkania bez straty gola.
W turnieju udział wzięło 8 drużyn.
Skład naszej reprezentacji : Daniel Radzewicz, Hubert Sadłos, Marcel Łukaszewicz, Kopko Mikołaj, Gorbacz Julian, Górynowicz-F. Bartłomiej, Oskar Budyta.

W Giżyckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do Śpiewadła 2019. Zarówno solistka-Oliwia Kozakiewicz jak i nasz "eksportowy" zespół "Dwójeczki" zakwalifikowały się do finału powiatowego.

Tego dnia świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Uczniowie klas IIIa i IIIb odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci zobaczyły jak wydmuchuje się bombki ze szkła, poznały też różne techniki dekoracji.

27.11.Uczniowie klasy IIIa mieli przyjemność uczestniczyć w III Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych "Fabryka Dźwięków" organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "Szansa" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku.

28.11.  W  tym dniu otrzymaliśmy podziękowania od PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY za organizację tegorocznej akcji NARODOWEGO CZYTANIA.

Grupa rekonstrukcyjna Zaciężna Chorągiew Rycerstwa APIS z Gniewu pod kierunkiem Jacentego Ordowskiego dała nam żywą lekcję historii pt. „Wojna obronna Polski 1939. Rzecz o Hubalu”. Uczniowie klas IV-VIII przenieśli się w czasy największego w dziejach ludzkości konfliktu – w czasy II wojny światowej.

29.11. 29-30 listopada uczniowie klas Va i Vb oraz klas VIa i VI b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez p. Małgorzatę Mikołajun i p.Nadzieję Kondak.

30.11. W tym dniu starsi i młodsi uczniowie przypomnieli sobie polskie tradycje Andrzejkowe.