Wydarzenia roku szkolnego 2017-2018

Bal Absolwentów 2019

14 czerwca odbył się Bal Absolwentów 2019.To już ostatnia taka duża impreza. Uczniowie klas VIII i klas III gimnazjum odłożyli na bok wszelkie troski i zmartwienia, by ich udziałem stała się dobra zabawa. Ten niezwykły bal skłonił ich do refleksji nad czasem, który nieubłaganie upłynął. Tak niedawno przekroczyli próg tej szkoły. Wybrali Szkołę Podstawową nr 2 i zapewnili, że nie żału. Oficjalnego otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor Irena Kwiatkowska, życząc miłej zabawy. Świetnie w roli prowadzących odnaleźli się Julia Wojtkiewicz oraz Patryk Burblis.Padły ciepłe słowa podziękowania za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i  cierpliwość pod adresem Dyrekcji, nauczycieli i rodziców. Szczególnie wdzięczni przyszli absolwenci są swoim wychowawcom:(p.Iwonie Skrzekut, p.M.Szulc, p.M.Lipert-Masiejczyk,p.I.Sekścińskiej-Kozioł,p.Ewie Słowikowskiej oraz p.Marii Zawadce-Jedut),którzy zawsze wspierali ich swoją radą,byli wyrozumiali, starali się prostować czasami kręte ścieżki, cierpliwie tłumaczyć w jaki sposób szukać prawdy i swego miejsca w życiu. W szkole zawsze uczyli się szanować tradycje i obyczaje. By, więc stało się zadość swój bal rozpoczęli dostojnym, staropolskim tańcem-polonezem. W jego podniosłą atmosferę wprowadziły wszystkich słowa Adama Mickiewicza:"(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)".Prowadząca bal powtórzyła za Wieszczem:"Poloneza czas zacząć"… Podziekowali p.Pani Annie Rogowskiej za trud i poświęcenie z jakim przygotowała ichdo poloneza, który uświetnienił naszą uroczyść. Coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy. Częśćich drogi życiowej związanej z tą szkołą powoli, nieubłaganie dobiega końca.

Niech ten bal pozostawi w ich sercach niezatarte wspomnienia wspólnie spędzonego czasu.

bal absolwentów